BIPFriday, April 19, 2024
Konkurs z języka angielskiego
Dnia 28.10.2005r. dziesięć uczennic klas drugich, wzięło udział w szóstej edycji międzynarodowego konkursu języka angielskiego - TEST OXFORD PLUS 2005.
Konkurs został przeprowadzony i zorganizowany w naszej szkole przez panią lic. Mirnę Rajković, nauczycielkę języka angielskiego. Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do lepszego opanowania języka obcego oraz rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 06.01.2006 r.
Dzień Patrona w "Sienkiewiczówce"
Jak mogliście przeczytać w poprzednim newsie, 14 listopada odbył się Konkurs o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza dla uczniów klas I i II. Przypominamy - zwyciężyła Ania Slizewska z klasy II b.
Ale to nie wszystko! W tym roku, postanowili „zmierzyć się” z Henrykiem Sienkiewiczem także nauczyciele. Panie: Joanna Jabłońska i Tamara Małecka, 15 listopada zorganizowały Konkurs o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza dla Grona Pedagogicznego. Nauczyciele wystawili 5 drużyn, były to:
1 drużyna Dyrekcji – pani Ewa Lehmann, pani Bożena Żywiecka i pan Zenon Drewa
2 drużyna Zespołu Przedmiotów Humanistycznych – pani Elżbieta Wilczewska, pani Bernadetta Targan i ks Marek Labudda
3 drużyna Zespołu Przedmiotów Ścisłych – pani Ewa Żbik, pani Agnieszka Deptulska i pani Ewa Duszyńska
4 drużyna Zespołu Przedmiotów Prozdrowotnych – pani Marlena Owedyk-Chamska, pani Andżelika Rogińska i pan Paweł Antczak
5 drużyna Zespołu Języków Obcych – pani Mirosława Sawicka, pani Julita Urban i pan Radosław Jurczik
Uczestnicy zmagali się w 6 rundach. Musieli m.in. rozwiązać dwa testy, narysować
Dzień Patrona
W dniu dzisiejszym odbył się, zapowiadany przez nas wcześniej, konkurs dotyczący życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Był on jednym z elementów uroczystych obchodów Dnia Patrona naszej szkoły, za który to dzień wybraliśmy datę śmierci wielkiego pisarza – 15 listopada. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii z dzisiejszej konkursowej zabawy, a oto krótka relacja na gorąco! Konkurs przygotowała i prowadziła p. dyr. B. Żywiecka z pomocą K. Gracek z kl. IIIa, a finałową rywalizującą dziewiątkę tworzyli: M. Chyła Id, M. Dering Ic, K. Dettlaff Ig, A. Kamińska Ia, Ł. Kamiński IIf, P. Kurdin If, S. Ligęza IId, A. Slizewska IIb, A. Szreder Ig. Uczestnicy mieli do wykonania cztery różne zadania. Najlepiej wywiązała się z nich i zwyciężyła Anna Slizewska z kl. IIb, zdobywając 18 punktów. Drugi był Łukasz Kamiński z kl. IIf z 15 punktami, a o trzecim miejscu zadecydowała dogrywka, w której lepszy okazał się Sławomir Ligęza z kl. IId. Czwarte miejsce zajął
Narodowe Święto Niepodległości
10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Młodzież, w skupieniu, wysłuchała montażu słowno-muzycznego „Za niepodległość, wolność i całość Ojczyzny Naszej”, przygotowanego przez p. J. Jabłońską, a zaprezentowanego przez uczennice klasy IId: A. Sobiecką, K. Tomaszak i A. Słowińską oraz K. Gracek z kl. IIIa. Szczególnie podniosły charakter nadały uroczystości prezentowane pieśni patriotyczne: „Wojenko, wojenko”, „Szara piechota”, „Pierwsza brygada”, „Rota” a także wybrane kompozycje Fryderyka Chopina.
"Niebieskie marzenia"
W dniach 17-23.10.2005 r., w Krakowie odbywał się 41 Studencki Festiwal Piosenki. W trakcie tego festiwalu przeprowadzono konkurs, w ramach projektu "Niebieskie marzenia", w którym wzięli udział artyści niepełnosprawni. Nasza uczennica Marta Tomczyńska z kl. IIc, wyśpiewała na tym koncercie wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy! Jak śpiewa Marta mogliście ostatnio zobaczyć i usłyszeć w czasie apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej.
Nagrodzeni nauczyciele
Święto Edukacji Narodowej jest okazją do wyróżnienia zasłużonych pracowników oświaty. W naszej szkole nagrody dyrektora otrzymali p.p. A. Gajewska, J. Jabłońska, J. Knopik-Wenta, E. Lehmann, M. Owedyk-Chamska, R. Ormianin i Z. Kocaj. Na uroczystości powiatowej w II LO, nagrodę starosty tczewskiego otrzymała p. E. Żbik, a medal Komisji Edukacji Narodowej - p.p. T. Daroń i E. Lehmann. W Gdańsku na Dworze Artusa, p. T. Małecka otrzymała nagrodę kuratora pomorskiego, a p.p. A. Deptulska, A. Serafin i E. Wilczewska - Brązowy Krzyż Zasługi. Gratulujemy! W galerii można obejrzeć parę fotek.
Święto Edukacji Narodowej
W dniu 13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Samorząd uczniowski wraz z wybranymi uczniami z klas IIb i IId, pod kierunkiem p. A. Rozwadowskiej, przygotował „Galę Sienkiewiczowską”, podczas której przyznane zostały specjalne nagrody dla „wyróżniających się” nauczycieli.
W poszczególnych kategoriach nagrody – statuetki przygotowane przez uczniów – otrzymali:
Rajd integracyjny do Bukowca
Tak jak w roku ubiegłym, wszystkie klasy wraz z opiekunami, wyruszyły na rajd integracyjny, połączony z otrzęsinami, do leśniczówki Bukowiec. 8 października pogoda dopisała. Wędrowano pieszo, jechano pociągiem i rowerami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej chłopców
Na boisku naszej szkoły rozegrano mecze mistrzostw powiatu w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna zajęła 5 miejsce.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych
16 września, na uroczystym apelu, w obecności pocztu sztandarowego, odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ślubowanie przyjął pan dyrektor Z. Drewa, a uczniowie obiecali, że...
Teatr, a nie narkotyki
15 dziewcząt z naszej szkoły w ramach działań profilaktycznych bierze udział w projekcie „ TEATR, A NIE NARKOTYKI”. Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest Dorota Karczmarek – pedagog szkolny.
Uczestniczki projektu brały udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktora Ludwika Lubieńskiego. Warsztaty te odbyły się w Sianowie koło Koszalina.
Strona 76 z 76 << < 73 74 75 76
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2005