BIPTuesday, April 23, 2024
Targi Akademia '06
21 marca 2006 r., klasy maturalne naszej szkoły, pod opieką wychowawców, udały się na targi edukacyjne Akademia 2006 zorganizowane przy Wydziale Historyczno-Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego.
Uczniowie zapoznali się z ofertą szkół wyższych i policealnych z terenu Pomorza.
Spore zapasy przywiezionych materiałów informacyjnych są dostępne w bibliotece szkolnej. Jak można zobaczyć na zdjęciach w galerii, wszystkim uczestnikom wyprawy dopisywały humory, choć pogoda była zmienna, jak przystało na pierwszy dzień wiosny.
Wiosna i miłość
20 marca, w Tczewskim Centrum Kultury, odbyła się impreza z udziałem uczniów i nauczycieli naszej szkoły, z okazji pierwszego dnia wiosny. Były zabawne scenki i konkursy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii - więcej informacji wkrótce.
Kiermasz map
17 marca 2006 przeprowadzono wiosenne porządki w pracowni geograficznej. Dokonano selekcji i stare mapy spisano na ubytki. Były to mapy wydane w latach 1962-1974, podarte, porośnięte kurzem kilku pokoleń lub nieaktualne z zakresu gospodarki. Szkoda było jednak zamknąć je na stałe w magazynie lub zniszczyć. Dlatego też przeprowadzono kiermasz, w trakcie którego udało się sprzedać większość map. Ceny mieścił się w granicach od 5 zł do 21 zł. Kupowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych pomocy dydaktycznych dla uczniów: globusów i atlasów.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dokonali zakupu map i w ten sposób wspomogli zakup nowych pomocy.
Dziękuję uczennicom: Ani Sobieckiej i Kamili Tomaszak z kl. II d za pomoc w przeprowadzeniu kiermaszu.

Organizator kiermaszu: p. B. Żywiecka
Warto poznać Kociewie
Konkurs "Walory poznawcze Kociewia" został ogłoszony przez nauczyciela-bibliotekarza, panią Aleksandrę Komoszyńską z Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie i zaangażował do pracy w programie PowerPoint wielu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Ogółem zgłoszono 14 prezentacji. Naszą szkołę reprezentowali: Jacek Zwara z kl. IId, Piotr Magott z kl. IIb oraz Mateusz Słowicki z kl. If. Jacek Zwara za swoją prezentację otrzymał trzecią nagrodę.Parę zdjęć znajdziecie w galerii, a nagrodzoną prezentację można obejrzeć w dziale Edukacja regionalna.
Spotkanie z Zygmuntem Bukowskim
8 marca 2006 r. mieliśmy przyjemność gościć w szkole, wszechstronnie utalentowanego twórcę ludowego: poetę, pisarza i rzeźbiarza Zygmunta Bukowskiego. Spotkanie rozpoczęły uczennice naszej szkoły recytacją wybranych wierszy artysty, a następnie on sam opowiadał o swoich rzeźbach. Na naszych zdjęciach z tego spotkania - w galerii - możecie podziwiać niektóre z nich.
Dzień wcześniej, 7 marca, premierowe spotkanie z artystą odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej filia w Tczewie. W spotkaniu tym brały udział także nasze uczennice pod opieką p. J. Knopik-Wenty. Artykuł o tym spotkaniu, bogato ilustrowany zdjęciami można przeczytać w dziale Edukacja regionalna.
Zygmunt Bukowski urodził się 30 kwietnia 1936 r. w Wysinie (województwo pomorskie). Okupację spędził na Podlasiu, po wojnie zamieszkał w Trzeptowie, ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Gdyni i zdobył zawód modelarza odlewniczego. Przez kilka lat pracował w Trójmieście, ale ciągle marzył o własnym kawałku ziemi. Zamieszkał w 1966 r. w Mierzeszynie na Kociewiu (gmina Trąbki Wielkie).
Twórczość artystyczną zaczął od poezji. Swoje odczucia ubierał w słowa, a te układał w wiersze.
Nie wszystko jednak da się wyrazić słowem, więc wykorzystał drugi swój dar – uzdolnienia plastyczne. Jego twórczość poetycka splata się nierozerwalnie
Koncert z okazji Dnia Kobiet
W imieniu wszystkich Pań z naszej szkoły dziękujemy wszystkim Panom za sympatyczny koncert, który odbył się 6 marca z okazji Dnia Kobiet. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Jak widać, publiczność także bawiła się doskonale. Kto nie był, niech żałuje!
Koncert nosił tytuł „Przeboje Mistrzów” i odbył się z inicjatywy samorządu uczniowskiego pod opieką p. A. Rozwadowskiej. Usłyszeliśmy fragmenty najsłynniejszych utworów
Roztańczona lekcja
W galerii można obejrzeć zdjęcia z ciekawej lekcji wychowania fizycznego w klasie I d. Dziewczęta prezentowały układy taneczne cza-czy oraz tańca nowoczesnego. Kroków oraz figur tanecznych dziewczęta nauczyły się na wcześniejszych lekcjach.

Michalina z Marzeną oraz Ada z Agnieszką wyróżniały się dużą inwencją twórczą w tańcu oraz oryginalnymi strojami. Brawo!


M. Owedyk-Chamska
J. Stępniak



W galerii można obejrzeć nowe zdjęcia z kolejnej tanecznej lekcji w-f. Tym razem prezentują się uczennice z kl. II c - grupa 2, w układzie tanecznym własnego pomysłu.
Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt
27.02.2006 r. , reprezentacja naszej szkoły, wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Uczennice: E. Skalska, A. Mrówka, K. Arendt (kapitan), A. Brzeska, A. Brzozowska, A. Wawrzynowska, A. Gollnik, A. Kisicka, N. Graban, A. Wajdeman, A. Okoniewska, D. Kukuła pod opieką p. M. Owedyk-Chamskiej, wywalczyły, wygrywając z zespołem Liceum Katolickiego, (niestety tylko) 5 miejsce.
Ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej! Część drużyny na zdjęciach w galerii.
II Pomorski Konkurs Matematyczny
17 lutego 2006r w naszej szkole odbył się szkolny etap II Pomorskiego Konkursu Matematycznego. Okazało się, że i w naszej szkole można znaleźć odważnych uczniów gotowych stawić czoła Królowej Nauk, którą jest matematyka. Byli to uczniowie:
Ania Ślizewska II B
Ania Mrówka II D
Kasia Arendt II D
Michał Mielczarek I F
Piotr Kurdin I F
Dawid Chyła I F
Ewelina Haftka I D
Emilia Jakubowska I D
Magdalena Jendrych I D
Michalina Chyła I D
Najlepiej napisał i największe szanse na eliminacje do wojewódzkiego etapu miał Dawid Chyła z klasy I F. Wszyskim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
250 rocznica urodzin W. A. Mozarta
W piątek, 24 lutego 2006 r., w czytelni biblioteki szkolnej, zaprezentowano uczniom naszej szkoły montaż muzyczno-literacki z okazji 250 rocznicy urodzin słynnego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. Imprezę przygotowali nauczyciele bibliotekarze p. J. Knopik-Wenta i p. E. Wilczewska z uczniami kl. II d i II b. Parę zdjęć ze spotkania z Mozartem - w naszej galerii. Na zdjęciach: A. Sobiecka, K. Arendt, P. Magott, J. Zwara i A. Rychlicki.



Mozart, gwiazdor na miarę dzisiejszych idoli muzyki pop, z epoki pomiędzy
Ważna informacja
Od jakiegoś czasu działa Księga Gości. Zapraszam odwiedzających naszą stronę do wpisywania się - bez konieczności logowania! Początek został już zrobiony. Dziękujemy za sympatyczną uwagę. Czekamy na Wasze komentarze i opinie.
Strona 73 z 76 << < 70 71 72 73 74 75 76 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2005