BIP ˇ Strona Główna ˇ Galeria ˇ Starsza galeria ˇ Prawo szkolne ˇ REKRUTACJA 2017 ˇ Projekt "Postaw na dobry zawód" ˇ Polecane stronyWednesday, February 21, 2018
250 rocznica urodzin W. A. Mozarta
W piątek, 24 lutego 2006 r., w czytelni biblioteki szkolnej, zaprezentowano uczniom naszej szkoły montaż muzyczno-literacki z okazji 250 rocznicy urodzin słynnego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. Imprezę przygotowali nauczyciele bibliotekarze p. J. Knopik-Wenta i p. E. Wilczewska z uczniami kl. II d i II b. Parę zdjęć ze spotkania z Mozartem - w naszej galerii. Na zdjęciach: A. Sobiecka, K. Arendt, P. Magott, J. Zwara i A. Rychlicki.Mozart, gwiazdor na miarę dzisiejszych idoli muzyki pop, z epoki pomiędzy
Ważna informacja
Od jakiegoś czasu działa Księga Gości. Zapraszam odwiedzających naszą stronę do wpisywania się - bez konieczności logowania! Początek został już zrobiony. Dziękujemy za sympatyczną uwagę. Czekamy na Wasze komentarze i opinie.
Walentynki
Czy pamiętacie, że dziś Walentynki? Jeżeli ktoś z Was chciałby wysłać życzenia ukochanej osobie, i pragnie aby te życzenia ukazały się na naszej stronie internetowej, to proszę bardzo!
Jeżeli w jakikolwiek dowolny sposób (np. nasza strona www-dodaj newsa, PW, email, biblioteka szkolna) dostarczy (prześle) Walentynkę adminowi strony-EW, to ukaże się ona na szkolnej stronie www. Zapraszamy do zabawy!
W szkole działa także dziś tradycyjna poczta walentynkowa - a jak działa można obejrzeć na zdjęciach w galerii.Jest pierwsza Walentynka!


Choć nie jestem milionerem, choć nie jeżdżę landroverem.
Chociaż rzadko pijam whisky, nie wyglądam jak Olbrychski.
Chociaż nie używam Ace, ani ubrań od Versace.
W piłkę nie gram jak Gadocha, To nad życie Ciebie kocham!


Dla MADZI z Id od MICHAŁA z If
Ferie
No cóż, połowa ferii już za nami. Czy odpoczęliście i tęsknicie za nauką?
Przez ten czas, kiedy uczniowie i nauczyciele mają ferie, w szkole trwa remont. Wymienione zostały drzwi wejściowe do klas. Teraz będą ładne, czyste i białe. Prosimy Was, aby takie pozostały jak najdłużej.
A jak Wy spędzacie wolny czas? Czy ktoś skorzystał z tego, że był śnieg i mróz i ulepił np. bałwana? Czekam na komentarze i do zobaczenia w poniedziałek w szkole!
Studniówka 2006
28 stycznia 2006 odbyła się w restauracji "Piaskowa" studniówka klas maturalnych naszej szkoły. Zapraszamy do galerii gdzie znajdziecie zdjęcia z tej uroczystości. Być może nie są najlepsze jakościowo, ale z pewnością oddają nastrój tej jedynej w życiu uroczystej zabawy. Zachęcam jednocześnie do przesyłania Waszych zdjęć ( na adres ewilczewska@wp.pl), które też można będzie dodać do galerii.
Konkurs literacki i plastyczny
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI

W związku z „XIV Zlotem Szkół Sienkiewiczowskich” Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu organizuje Międzyszkolny Konkurs Literacki. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.

1. TEMAT: „Tradycja polska powinna promieniować. Powinna rzucać blask na życie i zabarwiać je.” – Jak rozumiesz te słowa Henryka Sienkiewicza w czasach zjednoczonej Europy.

2. FORMA: Rozprawka; praca o objętości 3 stron maszynopisu.

3. ZASADY, TRYB I TERMIN KONKURSU:
a) konkurs odbędzie się w dwóch etapach:
- ETAP SZKOLNY: prace konkursowe można składać do 10.03.2006 roku. Prace można przekazywać nauczycielom języka polskiego lub bezpośrednio do p. Anny Rozwadowskiej.

- ETAP MIĘDZYSZKOLNY – dwie najlepsze prace zostaną wysłane do organizatora konkursu. Najciekawsze prace zostaną opublikowane w opracowaniu okolicznościowym związanym ze zlotem. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody i wyróżnienia.

4. KRYTERIA OCENY PRAC:
- zgodność z formą i tematem,
- oryginalność,
- wartości artystyczne i językowe,
- poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcyjna,
- estetyczny wygląd.

UWAGA!!! Należy dostarczyć wydruk komputerowy oraz wersję elektroniczną pracy.

Regulamin konkursu, przekazany przez organizatora, można znaleźć w gablocie Samorządu Uczniowskiego.
Zapraszamy również do zajrzenia na strony: www.zlot14.republika.pl i www.sp2zam.cor.pl oraz do wzięcia udziału

Tenis stołowy chłopców
W czwartek, 26 stycznia, odbyły się mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym chłopców. Na sali gimnastycznej naszej szkoły pojedynki singlowe i deblowe toczyli reprezentanci sześciu szkół średnich. Nasza reprezentacja w składzie: grupa starsza - Patryk Klepinowski i Paweł Rompa oraz grupa młodsza - Dawid Chyła i Michał Mielczarek, zajęła drużynowo II miejsce. Wygrali uczniowie z ZSP z Pelplina a III miejsce zajęli uczniowie I LO w Tczewie. Gratulujemy! W galerii znajdziecie parę zdjęć.
Tenis stołowy dziewcząt
W dniu 23.01.06, w naszej szkole odbyły się rozgrywki w tenisie stołowym dziewcząt. Reprezentacje pięciu szkół średnich, w tym nasza, walczyły o mistrzostwo powiatu tczewskiego.
Reprezentacja naszej szkoły, pod opieką p. M. Owedyk-Chamskiej, w klasyfikacji drużynowej zajęła II miejsce. Skład drużyny:
grupa młodsza: Agnieszka Jelonek I d, Karolina Struczyńska I d
grupa starsza: Małgorzata Neumann II b, Anna Mrówka II d.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii, a poniżej podajemy wyniki rozgrywek indywidualnych: w grupie starszej M. Neumann zajęła III miejsce a A. Mrówka IV miejsce; w grupie młodszej K. Struczyńska zajęła miejsce V, a A. Jelonek miejsce VI.
Dziękujemy za sportową postawę i gratulujemy!
Zabawa karnawałowa
Nowy Rok 2006 otwieramy na naszej stronie informacją (jakżeby inaczej!) o zabawie karnawałowej. 13 stycznia w naszej szkole, na balu przebierańców, bawiły się dzieci pracowników szkoły. Jak się bawiły - można zobaczyć na zdjęciach w galerii.
Zabawa została zorganizowana z inicjatywy p. dyr. B. Żywieckiej, a aktywnie pomagały w jej organizacji i przebiegu uczennice z klas II c i I d. W tym miejscu dziękujemy im za tę pomoc i mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia w pracy z dziećmi przydadzą się tak w życiu rodzinnym jak i zawodowym (dziewczęta uczą się w liceum o profilu socjalnym).
Wycieczka do Malborka
21 grudnia ubiegłego roku, uczennice z klasy I a, wraz z wychowawczynią p. Anną Gajewską i panią Julitą Knopik-Wentą pojechały na edukacyjno-turystyczną wycieczkę do Malborka. W planie wycieczki było zwiedzanie firmy KOLCHIN oraz głównej atrakcji miasta – zamku krzyżackiego.
W galerii znajdziecie sporo zdjęć z tej wyprawy.
Pogoda dopisała, był piękny, słoneczny, zimowy dzień, a więc nawet
Niespodzianka
Zgodnie z obietnicą mamy dla Was specjalny świąteczny prezent!
W galerii znajdziecie album zatytułowany Wspomnienia.
Zapraszamy, może kogoś rozpoznacie (siebie?)

Upływa szybko życie, za rokiem mija rok ...
Strona 71 z 74 << < 68 69 70 71 72 73 74 >
Nawigacja
BIP
Strona Główna
O szkole
Galeria
Starsza galeria
PLAN LEKCJI
Prawo szkolne
REKRUTACJA 2017
Praktyka zawodowa
MATURA 2018
Informacje dla rodziców
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd Uczniowski
Biblioteka
Pedagog
Projekt "Postaw na dobry zawód"
Projekty edukacyjne
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Wolontariat
Polecane strony
Szukaj
ForumOstatnie Artykuły
Wydawnictwa wpierają...
Zlot Szkół Sienkiewi...
Wiedza o społeczeństwie
Klasa 1 e_2017_2018
Klasa 1 di_2017_2018
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowe zdjęcie
targi 18
targi 18
Targi Edukacyjne
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 535
Nieaktywowany Użytkownik: 163
Najnowszy Użytkownik: miloszszoltun
Ostatnio Widziani
admin 1 dzień
EW 5 dni
Luuiza__182 tygodni
Iian209 tygodni
Shionemi211 tygodni
ona123456234 tygodni
misia18235 tygodni
marunia242 tygodni
alex254 tygodni
sn2609264 tygodni
Zegar
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Copyright © 2005