BIP ˇ Strona Główna ˇ Galeria ˇ Starsza galeria ˇ Prawo szkolne ˇ REKRUTACJA 2017 ˇ Projekt "Postaw na dobry zawód" ˇ Polecane stronyFriday, November 24, 2017
150 rocznica śmierci Adama Mickiewicza
W dniu wczorajszym, 30 listopada, w czytelni biblioteki szkolnej odbył się konkurs pt. Wieszcz też człowiek. Konkurs został zorganizowany z okazji 150 rocznicy śmierci poety – 26 listopada 1855, przez pp. E. Wilczewską i J. Knopik-Wenta. W jury zasiadły pp. T. Małecka i B. Targan.
Z zadaniami konkursowymi zmagało się 11 uczniów. Najwyższym poziomem wiedzy o życiu i twórczości A. Mickiewicza wykazała się Aneta Brzeska z kl. IIc, niewiele mniej punktów zdobyła Ewa Drewniak z kl. IIIa, która zajęła drugie miejsce. Trzecią nagrodę wywalczył Bartek Dziak z kl. IIf. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć zdjęcia.
Chętnych (ale tylko tych, którzy nie brali udziału w konkursie w czytelni) zapraszamy do działu - Biblioteka, gdzie zamieszczamy dwa zadania konkursowe i obszerniejszą relację z imprezy – m.in. zajęte miejsca i punkty wszystkich biorących udział w imprezie. Trzy pierwsze osoby, które dostarczą do biblioteki prawidłowe rozwiązania otrzymają nagrodę! Zapraszamy do zabawy!
Światowy Dzień Walki z AIDS
1 grudnia br. nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Walki z Aids.Tego dnia przedstawiciele klasy IIc wchodzili na lekcje i przekazywali uczniom istotne informacje na temat HIV/AIDS. Dodatkowo zadawali pytania związane z daną tematyką. Uczniowie, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania otrzymali słodką nagrodę.


Tak wyglądał scenariusz dnia:
1. godz.7.30 - oplakatowanie szkoły - tematyka AIDS
2. godz.11.15-12.55 (podczas lekcji) - uczniowie klasy IIc wchodzą do klas: prezentują informacje na temat AIDS, zadają pytania, rozdają nagrody za prawidłowe odpowiedzi oraz wręczają czerwone wstążeczki
3. konkurs międzyszkolny - reprezentanci naszej szkoły tj. K.Tomaszak kl. IId, A.Sobiecka kl. IID, M.Nadolska kl.Id (rywalizują w II Liceum Ogólnokształcącym z uczniami z innych szkół )


Organizatorzy:
komisja prozdrowotna
uczniowie klasy IIc
Zapraszamy do czytania i pisania
Mamy dla Was propozycję!
W dziale Biblioteka będziemy zamieszczać recenzje ciekawych, Waszym zdaniem, godnych polecenia książek beletrystycznych znajdujących się w zbiorach biblioteki szkolnej. Czytajcie więc, piszcie recenzje tych książek, które Wam się podobały, logujcie się na stronę i przesyłajcie swoje prace.
Na zachętę i w nagrodę dla autorki - pierwszą recenzję publikujemy na stronie głównej, w tym newsie. Zapraszamy do lektury!
Połowinki
25 listopada odbyły się „połowinki” klas drugich. Na dyskotece, w zajeździe „Roma”, bawili się uczniowie (wraz z osobami towarzyszącymi) i wychowawcy klas: IIa, IIb, IIc, IId i IIf. Zabawa trwała do godziny 1.00 w nocy. O tym, że wszystkim dopisywał humor a imprezę można zaliczyć do bardzo udanych niech świadczą zdjęcia (w galerii), które otrzymaliśmy od uczennic z kl. IId.
Spektakl grupy MAGIA
23 listopada, w Tczewskim Centrum Kultury, zaprezentowany został spektakl teatralno-profilaktyczny „Zabawa w teatr, a nie narkotyki”, w wykonaniu grupy MAGIA z naszej szkoły.
Tak witała widzów Daria – jedna z członkiń grupy teatralnej: …już za chwilę, na tej scenie, odegrane zostanie jedyne w swoim rodzaju przedstawienie, które przygotowaliśmy specjalnie dla Was. Całą tą przygodę z teatrem zawdzięczamy naszej kochanej pani pedagog Dorocie Kaczmarek oraz panu Ludwikowi Lubieńskiemu – naszemu wspaniałemu przyjacielowi. Pomysł na stworzenie grupy teatralnej oraz przygotowanie przedstawienia jest zasługą pani Doroty, która napisała projekt i otrzymała dofinansowanie z Urzędu Miasta w Tczewie oraz z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Projekt był realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Bliżej Rodziny. […]
W naszej pracy dużo rzeczy wzięło się z czystego przypadku, ale na pewno fakt ten nie dotyczy nazwy grupy. Wyszła ona z naszych głębokich uczuć i przeżyć oraz z pewnej tajemniczej MAGII, która towarzyszy nam od Sianowa
(pisaliśmy o tym wyjeździe we wcześniejszym newsie, a w galerii są zdjęcia) i pozostała w nas do dziś. Mamy nadzieję, że uda nam się podczas spektaklu przenieść ją do Waszych serc.
Młode aktorki, bez słów, za pomocą symboli, tańca, gestów pokazały życie młodej
"Życie nie po to jest by..."
15 listopada, w ramach realizacji szkolnego programu profilaktyki, młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztacie profilaktyczno-teatralnym „Życie nie po to jest by...” Spektakl zaprezentowała, goszcząca w naszej szkole już po raz kolejny, aktorka teatru „Kurtyna” z Krakowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Spektakl opowiada historię zbuntowanej, pesymistycznie nastawionej do świata nastolatki
Konkurs Wiedzy o AIDS
14 listopada odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Wiedzy o AIDS. Poziom wiedzy dużej grupy uczestników był tak wysoki i wyrównany, że konieczna była „dogrywka”. W rezultacie trzy uczennice: Kamila Tomaszak z kl. IId, Anna Sobiecka z kl. IId i Magda Nadolska z kl. Id zdobyły największą liczbę punktów i 1 grudnia będą reprezentowały naszą szkołę na międzyszkolnym etapie rozgrywek.
Gratulujemy laureatkom, życzymy miłej nauki, no i „trzymamy kciuki” 1 grudnia.


Organizatorzy i komisja konkursowa:
1. pedagog szkolny Dorota Kaczmarek
2. pani Andżelika Rogińska
3. pani Marlena Owedyk-Chamska
Konkurs z języka angielskiego
Dnia 28.10.2005r. dziesięć uczennic klas drugich, wzięło udział w szóstej edycji międzynarodowego konkursu języka angielskiego - TEST OXFORD PLUS 2005.
Konkurs został przeprowadzony i zorganizowany w naszej szkole przez panią lic. Mirnę Rajković, nauczycielkę języka angielskiego. Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do lepszego opanowania języka obcego oraz rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów i narodów posługujących się językiem angielskim. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 06.01.2006 r.
Dzień Patrona w "Sienkiewiczówce"
Jak mogliście przeczytać w poprzednim newsie, 14 listopada odbył się Konkurs o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza dla uczniów klas I i II. Przypominamy - zwyciężyła Ania Slizewska z klasy II b.
Ale to nie wszystko! W tym roku, postanowili „zmierzyć się” z Henrykiem Sienkiewiczem także nauczyciele. Panie: Joanna Jabłońska i Tamara Małecka, 15 listopada zorganizowały Konkurs o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza dla Grona Pedagogicznego. Nauczyciele wystawili 5 drużyn, były to:
1 drużyna Dyrekcji – pani Ewa Lehmann, pani Bożena Żywiecka i pan Zenon Drewa
2 drużyna Zespołu Przedmiotów Humanistycznych – pani Elżbieta Wilczewska, pani Bernadetta Targan i ks Marek Labudda
3 drużyna Zespołu Przedmiotów Ścisłych – pani Ewa Żbik, pani Agnieszka Deptulska i pani Ewa Duszyńska
4 drużyna Zespołu Przedmiotów Prozdrowotnych – pani Marlena Owedyk-Chamska, pani Andżelika Rogińska i pan Paweł Antczak
5 drużyna Zespołu Języków Obcych – pani Mirosława Sawicka, pani Julita Urban i pan Radosław Jurczik
Uczestnicy zmagali się w 6 rundach. Musieli m.in. rozwiązać dwa testy, narysować
Dzień Patrona
W dniu dzisiejszym odbył się, zapowiadany przez nas wcześniej, konkurs dotyczący życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Był on jednym z elementów uroczystych obchodów Dnia Patrona naszej szkoły, za który to dzień wybraliśmy datę śmierci wielkiego pisarza – 15 listopada. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii z dzisiejszej konkursowej zabawy, a oto krótka relacja na gorąco! Konkurs przygotowała i prowadziła p. dyr. B. Żywiecka z pomocą K. Gracek z kl. IIIa, a finałową rywalizującą dziewiątkę tworzyli: M. Chyła Id, M. Dering Ic, K. Dettlaff Ig, A. Kamińska Ia, Ł. Kamiński IIf, P. Kurdin If, S. Ligęza IId, A. Slizewska IIb, A. Szreder Ig. Uczestnicy mieli do wykonania cztery różne zadania. Najlepiej wywiązała się z nich i zwyciężyła Anna Slizewska z kl. IIb, zdobywając 18 punktów. Drugi był Łukasz Kamiński z kl. IIf z 15 punktami, a o trzecim miejscu zadecydowała dogrywka, w której lepszy okazał się Sławomir Ligęza z kl. IId. Czwarte miejsce zajął
Narodowe Święto Niepodległości
10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Młodzież, w skupieniu, wysłuchała montażu słowno-muzycznego „Za niepodległość, wolność i całość Ojczyzny Naszej”, przygotowanego przez p. J. Jabłońską, a zaprezentowanego przez uczennice klasy IId: A. Sobiecką, K. Tomaszak i A. Słowińską oraz K. Gracek z kl. IIIa. Szczególnie podniosły charakter nadały uroczystości prezentowane pieśni patriotyczne: „Wojenko, wojenko”, „Szara piechota”, „Pierwsza brygada”, „Rota” a także wybrane kompozycje Fryderyka Chopina.
Strona 71 z 72 << < 68 69 70 71 72 >
Nawigacja
BIP
Strona Główna
O szkole
Galeria
Starsza galeria
PLAN LEKCJI
Prawo szkolne
REKRUTACJA 2017
Praktyka zawodowa
MATURA 2018
Informacje dla rodziców
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd Uczniowski
Biblioteka
Pedagog
Projekt "Postaw na dobry zawód"
Projekty edukacyjne
Zajęcia pozalekcyjne
Sport
Wolontariat
Polecane strony
Szukaj
ForumOstatnie Artykuły
Wiedza o społeczeństwie
Klasa 1 e_2017_2018
Klasa 1 di_2017_2018
Klasa 1 c_2017_2018
Klasa 1 b_2017_2018
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowe zdjęcie
2
2
Andrzejki 2010
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 535
Nieaktywowany Użytkownik: 149
Najnowszy Użytkownik: miloszszoltun
Ostatnio Widziani
admin 3 dni
EW 2 tygodni
Luuiza__169 tygodni
Iian196 tygodni
Shionemi198 tygodni
ona123456222 tygodni
misia18222 tygodni
marunia229 tygodni
alex241 tygodni
sn2609251 tygodni
Zegar
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Copyright © 2005