BIP ˇ Strona Główna ˇ Galeria ˇ Starsza galeria ˇ Prawo szkolne ˇ REKRUTACJA 2018 ˇ Projekt "Postaw na dobry zawód" ˇ Erasmus + ˇ Polecane stronyMonday, June 25, 2018
Pożegnanie uczniów klas trzecich zawodowych
W dniu dzisiejszym - 14.06.06 r. - skończyli swoją edukację w naszej szkole uczniowie klas trzecich szkoły zawodowej. Odbyła się uroczysta akademia, na której najlepsi uczniowie otrzymali swoje świadectwa a uczniowie klasy II e zaprezentowali krótki program artystyczny. Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć parę zdjęć z tej uroczystości.
Wycieczka do Białowieży
Przedstawiamy zapowiadany wcześniej fotoreportaż z wycieczki szkolnej, której uczestnicy przez trzy dni zapoznawali się z atrakcjami turystycznymi Podlasia (a także Mazur). Zapraszamy także do obejrzenia pierwszych zdjęć w galerii.
Głównym celem wyprawy, będącej nagrodą dla najlepszych i najaktywniejszych uczniów, a także bazą noclegową była Białowieża.
Zanim jednak tam dotarliśmy, a w wycieczce udział wzięło 36 uczniów i 4 nauczycieli, jadąc przez Mazury, postanowiliśmy zobaczyć także wybrane, atrakcyjne miejsca tego regionu. Na początek
Dzień otwarty Urzędu Miejskiego w Tczewie
2 czerwca uczennice z klas Id i IIc, pod opieką p. J. Jabłońskiej i p. J. Knopik-Wenty, miały okazję zapoznać się dokładnie z pracą naszego Urzędu Miejskiego. W ramach ogłoszonego bowiem dnia otwartego, z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Urzędnika Państwowego, odbyło się nieformalne spotkanie z Prezydentem Miasta p. Zenonem Odyą, następnie zwiedzanie urzędu oraz zapoznanie z pracą Straży Miejskiej. Pożegnano również oficjalnie rowerzystów wyruszających na wyprawę do Kurska.
Wyrusza wycieczka
W poniedziałek wyrusza do Białowieży szkolna wycieczka, organizowana w takiej formie po raz pierwszy (miejmy nadzieję, że nie ostatni). W wycieczce tej bowiem, będącej nagrodą, biorą udział uczniowie ze wszystkich klas, wyróżniający się pod względem nauki, zachowania, frekwencji i aktywnie biorący udział w życiu szkolnym.­ Celem wycieczki jest także poznanie walorów przyrodniczych i antropogenicznych Polski.

Poniżej przedstawiamy krótki program wycieczki:

Termin: poniedziałek-środa 5-7 czerwca 2006
Uczestnicy: uczniowie ze wszystkich klas (36 osób) + 4 opiekunów
Opiekunowie: J. Jabłońska, T. Małecka, E. Wilczewska, B. Żywiecka

Program wycieczki

Poniedziałek 5.VI
Zbiórka uczestników 7.00 koło basenu
Wyjazd z Tczewa wcześnie rano przejazd do Białowieskiego Parku Narodowego
Przejazd przez Grunwald i Pojezierze Mazurskie - Jezioro Śniardwy
Obiad 15.00– Ruciane Nida
Nocleg w Białowieży w schronisku młodzieżowym

Wtorek 6.VI
Zwiedzanie Puszczy Białowieskiej - cerkiew, Park Pałacowy, obszar ochrony ścisłej Białowieskiego Parku Narodowego, ścieżka edukacyjna, rezerwat pokazowy zwierząt
Obiad 14.00 – Stara Białowieża
Ognisko 19.00
Nocleg w Białowieży w schronisku młodzieżowym

Środa 7.VI
Wyjazd do Tczewa przez:
Krynki
Kruszyniany – drewniany meczet
Supraśl – Puszcza Knyszyńska
Białystok i okolice
Obiad 13.00
Pentowo - bociania wieś

Przyjazd do Tczewa około 21-ej


Po powrocie obiecujemy fotoreportaż z wycieczki!

Urodziny biblioteki
Dnia 1 czerwca odbyły się, już po raz drugi, urodziny biblioteki szkolnej.
Na gości czekał poczęstunek, muzyka i dobra zabawa. Powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywał, a kosztował tylko 50 groszy.
Szczególne emocje wzbudziła loteria specjalna, gdzie na 30 losów tylko 6 wygrywało. A można było wygrać autentyczne, autorskie obrazy oraz wartościowe książki.
Komu się poszczęściło, możecie zobaczyć na zdjęciach w galerii.
Dziękujemy wszystkim, którzy podarowali bibliotece prezenty – nie tylko książki.
Dziękujemy dziewczętom z kl. IId, za pomoc w organizacji urodzin.
Za zebrane pieniądze kupimy nowe książki do biblioteki.
Zapraszamy na urodziny za rok!
Akcja "Rzuć palenie razem z nami"

Dnia 31.05.br. w naszej szkole odbyła się akcja „Rzuć palenie razem z nami”. Dziewczęta z klasy Id, Magda Mlotek i Ada Lewandowska, chodziły po klasach roznosząc ulotki i przedstawiając problem, jakim jest nikotynizm. Między innymi mówiły o celu akcjioraz o skutkach palenia tytoniu. Przedstawiły także ciekawostki dotyczące tego problemu. Parę zdjęć znajdziecie w galerii.
Główną inicjatorką akcji była pani pedagog, Dorota Karczmarek.
XIV Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Zamościu
W dniach 26-28 maja 2006 r., w Szkole podstawowej nr 2 w Zamościu, odbył się XIV Zlot Szkół Sienkiewiczowskich.
Ponieważ należymy do tego szacownego Bractwa i udział w ubiegłorocznym zjeździe został uznany za ważną i udaną imprezę, zapadła decyzja o udziale także w tym roku. Chociaż do Zamościa nie jest blisko i podróż koleją trwa długo i jest męcząca, nasza reprezentacja dotarła na Zjazd pełna zapału i w dobrych humorach.
Naszą szkołę reprezentowała delegacja, pod opieką p. Anny Rozwadowskiej, w składzie: Anna Slizewska z kl. II b, Kamila Tomaszak i Anna Sobiecka z kl. II d. O tym jak szczegółowo przedstawiał się program imprez XIV Zjazdu można przeczytać na stronie: http://zlot14.republika.pl/, a jak spędzała czas nasza delegacja możecie zobaczyć na zdjęciach w galerii.
Naszym przedstawicielkom podobał się szczególnie monodram w wykonaniu pani Marii Sienkiewicz, wnuczki pisarza. W wolnym czasie wzięły udział w zwiedzaniu Zamościa, w wycieczkach do Roztoczańskiego Parku Narodowego, Zwierzyńca czy Szczebrzeszyna, gdzie można podziwiać pomnik słynnego Chrząszcza (w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie ...).
Ostatniego wieczora dziewczęta świetnie bawiły się na dyskotece integracyjnej.
Delegacja naszej szkoły wróciła bogatsza o nowe doświadczenia i z nadzieją, że będziemy w naszej szkole kontynuować tradycję zlotów.
Matura ustna z języka polskiego"Trzymamy kciuki" za wszystkich naszych maturzystów, którzy przez cały tydzień będą zdawać maturę ustną z języka polskiego. Dziś pierwszy dzień zmagań z przygotowanymi prezentacjami maturalnymi. W galerii możecie sprawdzić jak wygląda pracownia języka polskiego - to w tym miejscu zaprezentujecie to, co przygotowywaliście właściwie cały rok. Tak więc nie powinno być żadnych "wpadek"!
Nabór do uzupełniającego liceum ogólnokształcącego
Uwaga absolwenci zasadniczych szkół zawodowych!

Zapraszamy Was do kontynuowania nauki, od września 2006 r., w istniejącym w naszej szkole, dwuletnim, uzupełniającym liceum ogólnokształcącym na podbudowie zasadniczej szkoły zawodowej. Przedmioty z rozszerzeniem: język polski, historia i geografia.
Zapisy w sekretariacie szkoły.
Wandzin
W ramach realizacji szkolnego programu profilaktyki, 12 maja, uczennice klasy Ic, Id i Ig, pod opieką pedagoga szkolnego i wychowawców, brały udział w wycieczce profilaktycznej do Ośrodka Leczenia Uzależnień w Wandzinie. W programie wycieczki było zwiedzanie ośrodka, poznanie zasad obowiązujących osoby leczące się w tej placówce oraz warsztaty psychologiczne z terapeutami tam pracującymi. Były także rozmowy z trzeźwymi narkomanami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
A oto wypowiedź uczestników tego wyjazdu: bardzo duże wrażenie zrobiła na nas życzliwość i szczerość pacjentów ośrodka. Opowiadali nam swoje, często tragiczne historie życiowe. Mówili o swoich uzależnieniach, począwszy od eksperymentowania aż do głodu narkotykowego.
Po wyjeździe z Wandzina zajechaliśmy do Chojnic, gdzie popluskałyśmy się w fontannie na rynku. Wycieczkę zakończyłyśmy hamburgerem w Mc Donald’s. Chętnie powtórzymy ten wyjazd w przyszłym roku.
Wycieczka do Jastrzębiej Góry
W dniach 8-10 maja 2006 r. klasy II b i II d, wraz z opiekunami pp. A Rozwadowską, E. Duszyńską i M. Rajković, pojechały na wycieczkę do Jastrzębiej Góry. Uczniowie mieszkali w ośrodku wypoczynkowym ANMAR.
Jak możecie zobaczyć na zdjęciach w galerii, czas spędzali bardzo aktywnie!
Pogoda dopisała, a więc było opalanie (nic nie wiadomo o kąpielach morskich?), siatkówka plażowa czy też długie spacery brzegiem morza czy też na trasie Jastrzębia Góra - Władysławowo. Przypieczona skóra nie przeszkodziła także w udanej zabawie na wieczornej dyskotece w miejscu zakwaterowania.
Uczestnicy wyjazdu mają nadzieję, że nie była to ich ostatnia wycieczka, bo wrócili bardzo zadowoleni i chcieliby taki wyjazd powtórzyć w przyszłości. Ciekawe czy opiekunowie są tego samego zdania?
Strona 71 z 76 << < 68 69 70 71 72 73 74 > >>
Nawigacja
BIP
Strona Główna
O szkole
Galeria
Starsza galeria
PLAN LEKCJI
Prawo szkolne
REKRUTACJA 2018
Praktyka zawodowa
MATURA 2018
Informacje dla rodziców
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd Uczniowski
Biblioteka
Pedagog
Ochrona Danych Osobowych
Projekt "Postaw na dobry zawód"
Erasmus +
Zajęcia pozalekcyjne
Konkursy
Sport
Wolontariat
Polecane strony
Szukaj
ForumOstatnie Artykuły
Ochrona Danych Osobo...
Terminarz rekrutacji
Wydawnictwa wpierają...
Zlot Szkół Sienkiewi...
Wiedza o społeczeństwie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Losowe zdjęcie
"dąb Jagiełły"
"dąb Jagiełły"
Wycieczka do Białowieży
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 535
Nieaktywowany Użytkownik: 176
Najnowszy Użytkownik: miloszszoltun
Ostatnio Widziani
admin04:17:24
EW 3 tygodni
Luuiza__199 tygodni
Iian226 tygodni
Shionemi228 tygodni
ona123456252 tygodni
misia18253 tygodni
marunia260 tygodni
alex272 tygodni
sn2609282 tygodni
Zegar
Ankieta dla Użytkowników
Brak zawartości dla tego panelu
Copyright © 2005