BIPFriday, April 19, 2024
Konkurs "Boże Narodzenie na Kociewiu"
W miniony piątek, 14 grudnia, odbył się, na zamku w Gniewie,
V Powiatowy Konkurs "Boże Narodzenie na Kociewiu". Naszą szkołę reprezentowały tam dziewczęta z kl. I a, pod opieką p. Julity Knopik-Wenty. Przygotowały potrawy, dekoracje świąteczne, krótką prezentację. Jak to wyglądało możecie zobaczyć na zdjęciach w galerii, a w przyszłym tygodniu może będzie obszerniejsze sprawozdanie (od samych uczestniczek konkursu)
Dla Julki
6 grudnia br. uczennice klasy IA i IIID pod opieką pani Joanny Stępniak, Ewy Żbik, Julity Knopik – Wenta i Doroty Kaczmarek kwestowały w sklepie InterMarche. Akcja charytatywna MIKOŁAJKOWY DAR SERCA zorganizowana została dla chorej dziewczynki Julki.


Julka to 5 - letnia dziewczynka. Bardzo często chorowała zanim lekarze wykryli u niej mukowiscydozę. Już jako 3 miesięczne niemowlę trafiła do szpitala z zapaleniem płuc. Przez okres pół roku trzy razy była w szpitalu na leczeniu dożylnymi antybiotykami. W trakcie pobytu na oddziale kaszel nasilał się. Pojawiła się gorączka, wymioty i biegunka. Podejrzewali u Julki alergię na białko. Rodzice otrzymali od lekarza ogólnego skierowanie do szpitala w Gdańsku – Oliwie, tam zrobiono jej testy na alergię i dodatkowe badania na chlorki w pocie, rozpoznano mukowiscydozę oraz refluks żołądkowo – przełykowy.
Rodzice tą wiadomością byli przygnębieni, ale wiedzieli, że muszą wziąć się w garść i zacząć leczyć dziewczynkę - robią to już cztery i pół roku. Codziennie musi przyjmować lekarstwa, witaminy, kilka razy dziennie inhalacje oraz kontrole w poradni mukowiscydozy. Leki są bardzo drogie i nie są refundowane w naszym kraju, natomiast sytuacja rodziny jest ciężka, cała rodzinę utrzymuje ojciec dziewczynki.
Zebraliśmy 800 złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli pomóc i wrzucić do skarbonki chociaż symboliczną złotówkę.
Dzisiaj zaprosiliśmy do szkoły Julkę i jej mamę i wręczyliśmy zebrane pieniążki, które rodzice przeznaczą na leczenie Julki. A ponieważ pora przedświąteczna, pojawił się także w szkole Mikołaj, który miał dla Julki prezent. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii
Konkurs "Małe Ojczyzny na Pomorzu"
12 grudnia 2007 r. o godzinie 1100, w czytelni Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Konrada-Korzeniowskiego, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom I konkursu na wykonanie prezentacji multimedialnej pod nazwą „Małe Ojczyzny na Pomorzu”.
Swoje prace na ten konkurs przygotowało (pod opieką p. Julity Knopik-Wenty) i wysłało dwoje naszych uczniów: Paulina Płatek z kl. I a i Kamil Bielicki z kl. IV f. Kamil przygotował dwie prezentacje – o Kociewiu i o Tczewie. Prace były kodowane, zaopatrzone w godło, a więc jury nie wiedziało czyje prace ocenia – do konkursu zakwalifikowano 15 prezentacji.
Można więc wyobrazić sobie zaskoczenie wszystkich zgromadzonych w czytelni gości, kiedy ogłoszono wyniki: I miejsce – Kamil Bielicki, III miejsce także Kamil Bielicki! Obydwie prezentacje zostały nagrodzone!
Gratulujemy Kamilowi!
W galerii można obejrzeć zdjęcia a jeżeli chcesz obejrzeć prezentację Kamila, tę która wygrała konkurs kliknij tutaj
Każdy ma prawo do szczęścia
Każdy ma prawo do szczęścia,
JA również!!!

Dnia 18.12.07 r. odbędzie się zbiórka charytatywna dla
5-letniego Kubusia, który od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Następstwem tej choroby jest wada wymowy, układu ruchu, wada wzroku, niedowidzenie. Największym marzeniem chłopca oraz jego rodziny jest możliwość samodzielnego poruszania się. Chciałby normalnie funkcjonować jak jego rówieśnicy. Dlatego w imieniu Kubusia i jego rodziców zwracamy się o jakąkolwiek pomoc finansową.

KAŻDA TWOJA ZŁOTÓWKA TO KROK DO ZDROWIA MAŁEGO KUBUSIA!!!

Zbiórkę organizują dziewczęta z klasy II a: m.in. Anna Kuzioła, Anna Neumann, Martyna Palkowska, Anika Warmbier,
pod opieką pani pedagog Doroty Kaczmarek.
Klasa IV f na budowie Trasy Kwiatkowskiego
W dziale Ciekawe lekcje pojawił sie artykuł-sprawozdanie z wycieczki kl. IV f na budowę Trasy Kwiatkowskiego w Gdyni, przygotowany przez Kamila Bielickiego, ucznia tej klasy.
Zapraszamy do lektury i obejrzenia zdjęć!
Spotkanie z geografią
We wtorek 04 grudnia uczniowie z kółka geograficznego, pod opieką pani B. Żywieckiej, przeprowadzili trochę inną lekcję geografii.(zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii)
Głównym celem takiej formy zajęć było zainteresowanie geografią oraz zachęcenie do korzystania z czasopism o tematyce geograficznej i podróżniczej. Zajęcia pokazały także, jak często spotykamy się z wiedzą geograficzną w różnych dziedzinach życia - zaczynając od podróży, podróżników, poprzez gotowanie potraw z różnych stron świata, słuchanie muzyki z innych zakątków naszego globu.
Spotkania odbyły się w czytelni szkolnej i przeznaczone były głównie dla klas pierwszych. W zajęciach uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze oraz IIA, IIIA ,IIF.
Pomysł zorganizowania takiej prezentacji wiedzy geograficznej narodził się podczas zajęć koła geograficznego i był podsumowaniem dotychczasowej działalności tego koła. Jak było widać zróżnicowanie omawianych zagadnień było bardzo duże.
Uczniowie mogli dowiedzieć się jak smakują i skąd pochodzą niektóre egzotyczne owoce oraz przyprawy. Były również pytania konkursowe, a za dobrą odpowiedź słodka nagroda.
"Wywiad"
3 grudnia, uczniowie klas I i II obejrzeli, w ramach programu profilaktycznego szkoły, spektakl pt. "Wywiad", przygotowany przez krakowski teatr KURTYNA. Okazją do kolejnego spotkania z aktorami był obchodzony 1 grudnia Światowy Dzień Zapobiegania AIDS. Bohaterami przedstawienia są ludzie chorzy na AIDS: uczeń, dziennikarz, osoba bezdomna. Pamiętajmy, że ta choroba może dotknąć każdego z nas. Po przedstawieniu była prelekcja, z której uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób można zarazić się wirusem HIV, a jakie zachowania są bezpieczne.
I Przegląd Szkolnych Teatrów Profilaktycznych
28 listopada w Tczewskim Centrum Kultury odbył się I Przegląd Szkolnych Teatrów Profilaktycznych.
W 10 spektaklach zaprezentowanych na scenie TCK wzięło udział łącznie 128 aktorów - uczniów szkół średnich z całego powiatu tczewskiego. Nadrzędny cel imprezy to promowanie wśród młodzieży zachowań korzystnych dla zdrowia.
Nasi uczniowie pokonali 9 szkół i tym samym zajęli I miejsce! .
Zaprezentowaliśmy przedstawienie – CZY TAK MUSIAŁO SIĘ STAĆ? To historia młodej dziewczyny, która jest zagubiona, samotna, pełna obaw i rozterek, także uwikłana w konflikty rodzinne. Zaczyna brać narkotyki, na początku jest jej dobrze, na końcu umiera…..
Naszą propozycję, przygotowaną pod kierunkiem panim Doroty Kaczmarek, pedagoga szkolnego, jury oceniło najwyżej.
Wkrótce także uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję zobaczyć to przedstawienie, a na razie mozna obejrzeć zdjęcia w galerii.
Andrzejki 2007


Dzisiaj Andrzejki!
Zapraszamy wszyskich spragnionych wiadomości o swojej przyszłości na I piętro, przed bibliotekę, dzisiaj urzędują tam wróżki z IId.

Pouczające wycieczki
W mijającym tygodniu parę klas "poszło w teren" na pouczające wycieczki:

W poniedziałek 19 listopada klasa IVf pojechała pod opieką p. R. Szałańskiego, który wycieczkę zorganizował, i p. J. Knopik-Wenty, na budowę autostrady A-1 w okolicach Swarożyna.
(zdjęcia w galerii, a w dalszej części newsa relacja Bartka Dziaka)
We wtorek, 20 listopada uczennice z kl. IIId uczyły się w bibliotece pedagogicznej sporządzać opisy bibliograficzne.
(artykuł i zdjęcia w dziale Biblioteka)
22 listopada, w czwartek klasa IIIc, pod opieką p. A. Gajewskiej, odwiedziła przedszkole nr 8 w Tczewie.(zdjęcia w galerii, a poniżej krótka relacja, którą przysłała, w imieniu kl. IIIc Katarzyna Pikula)
Zostaliśmy przywitani przez panią dyrektor Jolantę Jank, a następnie obejrzeliśmy, przygotowane przez najstarszą z grup przedszkolnych, przedstawienie o jesieni! Przedstawienie było bardzo ciekawe, a widzowie byli zachwyceni:). Kolejnym punktem naszych odwiedzin było uczestnictwo w dydaktycznej lekcji przedszkolaków, podczas której mieliśmy okazję zaobserwować, jakimi metodami pracuje się z dziećmi w tym wieku. Po obejrzeniu kolejnych sal, w których odbywały się zajęcia, zostaliśmy zaproszeni na mały poczęstunek, podczas którego p. dyrektor opowiadała nam o zajęciach z dziećmi, o trudnej pracy pań nauczycielek, a także o tym, jak bardzo ważna jest współpraca rodziców z przedszkolem i ich wkład w prawidłowy rozwój dziecka.
My, dzięki tej wycieczce, uświadomiliśmy sobie jak bardzo praca wychowawcy przedszkola jest trudna, odpowiedzialna i przede wszystkim wymagająca dużego poświęcenia i wszechstronnych zdolności. Wycieczka bardzo nam się podobała i mamy nadzieję, że takie lekcje będą częściej organizowane w szkole:)

Relacja Bartka Dziaka z kl. IVf z wycieczki:W dniu 19 listopada 2007 roku odbyła się
15 listopada Dzień Patrona
15 listopada - od roku 2002, kiedy to szkoła nasza przyjęła imię Henryka Sienkiewicza - jest chyba najważniejszym dniem w kalendarzu uroczystości szkolnych. Obchodzimy wtedy Dzień Patrona. W dniu wczorajszym spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby (w tym roku na wesoło) uczcić naszego Patrona - Henryka Sienkiewicza.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii.
W pierwszej części obchodów uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i dopingowali swoje młodsze koleżanki i kolegów z gimnazjum. Zespoły dwuosobowe z 6 gimnazjów Tczewa i powiatu tczewskiego rywalizowały w konkursie "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza". Zespołów było 8, bowiem Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 z Tczewa reprezentowało po dwa zespoły. Przyjechała nawet cała klasa z Gimnazjum w Dąbrówce, by wspomóc swoje koleżanki - jak pokazały końcowe wyniki - bardzo skutecznie.
A oto one:
I miejsce zajął drugi zespół Gimnazjum nr 3 w Tczewie (57 pkt) Marcelina Nadolska, Daria Górka,
II miejsce pierwszy zespół Gimnazjum nr 3 w Tczewie (55 pkt) Anna Jaskulska,Aleksandra Kaszubowska,
III miejsce zespół z Gimnazjum w Dąbrówce (47 pkt) Klaudia Ciszek, Anna Szczecka,
IV-V-VI miejsce (37 pkt) - ex aequo 3 zespoły:
Gimnazjum nr 1 w Tczewie: Aneta Wysocka, Klaudia Niewiedział
Gimnazjum w Rajkowach: Ewelina Łeppek, Monika Haza
Gimnazjum nr 2 w Tczewie, zespół II:Sonia Janusz, Ewelina Oller
VII miejsce - Gimnazjum Katolickie (36 pkt): Dominika Andrzejewska, Stefan Demski
VIII miejsce - Gimnazjum nr 2 w Tczewie, I zespół (29 pkt): Piotr Dudziński, Marta Kilich
Gratulujemy wszystkim biorącym udział w konkursie!

Konkurs zorganizowała i poprowadziła p. Elżbieta Wilczewska (EW:) z pomocą ekipy: asysta-Dagmara i Natalia, multimedia-Robert Treder i Piotr Słowy, prowadzący-Mateusz Piwoński. Napracowało się też jury w składzie: Wizytator Pomorskiego Kuratorium Oświaty p. Ewa Kobylińska-Panylik, Kierownik Biura Promocji Urzędu Miejskiego p. Ludwik Kiedrowski, p. dyr. Tamara Małecka i p. dyr. Bożena Żywiecka.
Na część drugą obchodów Dnia Patrona złożyły się:
1. prezentacja z wycieczki klas II "Śladami H. Sienkiewicza",
2. konkurs pt. "Prezentacja postaci sienkiewiczowskiej"
Wygrały uczennice z klasy IIb : Anita Bałdowska i Paulina Walkowiak (Kali i Mea z "W pustyni i w puszczy") - wych. p. I Mówka.
II miejsce uczniowie z kl. Ib: Kamil Sarrach i Paweł Jurczyński ("Latarnik"), III miejsce Katarzyna Pikula z kl. IIIc (Helena z "Ogniem i mieczem")
(wszystkie postaci można obejrzeć na zdjęciach w galerii)
3. montaż słowno-muzyczny: scena z "Krzyżaków".
W części drugiej uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, mamy nadzieję, że wszyscy goście i uczniowie (widzowie) miło spędzili ten czas. Bo uczestnicy konkursów i przedstawienia z pewnością trochę tremy mieli.
Strona 61 z 76 << < 58 59 60 61 62 63 64 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Copyright © 2005